TRAVELIFE DANIŞMANLIĞI

Travelife uluslararası sürdürülebilirlik sertifika programıdır. Dünya çapında 1300 üye otelin çevresel, sosyal ve ekonomik konulardaki etkilerini iyileştirmeye yardım etmiş bir programdır. Travelife standartlarını sağlayan oteller, bu başarılarını misafirlerine sergilemek amacıyla Travelife ödülüne sahip olurlar. Travelife, seyahat endüstrisi tarafından konaklama tesislerinin sürdürülebilirliğini arttırmak amacıyla uygun fiyatlı ve adil bir sistem olarak dizayn edilmiştir. Bu ödülü almak için üye olunması ve ödül gereksinimi olan kriterlerin yerine getirilmesi gerekmektedir.

ISIS Travelife danışmanlığı 3 aşamadan oluşur.

ÖN TETKİK; İşletmenin tamamında Travelife kriterlerine göre kontrol gerçekleştirilecek ve durum tespiti yapılacaktır. Bu kontrollerden sonra tesisin performanslarının ve gerekli düzeltici-önleyici faaliyetlerin raporlanır.

EĞİTİMLER;

 Personel Sürdürülebilir Turizm ve Çevre Eğitimi Çalışanlara Travelife ve sürdürülebilir turizm, çevre ve enerji konularında verilen bilgilendirici eğitimdir

Yönetici Travelife eğitimi; Otel yöneticilerine Travelife Kriterlerinin ve programların tanıtılması amaçlı eğitim verilecektir.

SON TETKİK; Ön tetkik raporu sonrası denetlemeye hazırlık amaçlı kriterlerin ve yürütülen çalışmaların gözden geçirilmesi.