top of page

SIZMA TESTİ

Hedef sistemi bir hacker yeteneğiyle inceleyerek zafiyetlerini ortaya çıkarmak ve mümkün oldukça bu zafiyetleri sömürmek demektir. ISIS çözüm ortaklığı olarak, hayatını siber güvenliğe adamış ekibimizle sisteminizin güvenlik değerlendirmesini her boyutuyla yapmakta ve müteakiben bir sonuç raporu olarak değerlendirmelerimizi sunmaktayız. Sızma testi hizmetlerimizi temelde manüel yetenek ve yöntemler kullanarak ifa etmekteyiz.


Sızma Testlerimiz üç adımdan oluşmaktadır: Dışarıdan ve fiziksel olarak sadece İnternet ortamını kullanarak yaptığımız Siyah Kutu testi, fiziksel olarak içeride ve iç ağ üzerinden misafir yetkisiyle yaptığımız Gri Kutu testi ve bir çalışan yetkisiyle yaptığımız Beyaz Kutu testi. Bu haliyle hizmet verdiğimiz kurumun 360 derecelik çepeçevre güvenlik değerlendirmesini ortaya çıkarmış oluyoruz.


ISIS olarak sunmakta olduğumuz Sızma Testi hizmetleri özelleşmiş birçok farklı alanı kapsamaktadır:


a. Kurumsal ağ, sistem, veri tabanı ve uygulamaların tamamı

b. Web uygulamaları

c. Kablosuz Ağlar

d. API adresleri ve uç noktaları

e. Sanal hava boşluğu ve diğer diyot çözümleri

f. Mobil uygulamalar (Android ve iOS)

g. Yazılım Tabanlı Ağ (SDN) mimarilerini

g. SCADA sistemleri

i. Bulut ortamındaki serverless dahil tüm çözümleri

j. Nesnelerin İnterneti (IoT) cihazları

k. Özgün uygulama güvenlik testi


Ayrıca dilerseniz geliştirmiş olduğunuz ürünlerin statik kaynak kod analizini de gerçekleştiriyoruz. Yaptığımız sızma testinde gerektiğinde ileri düzey tersine mühendislik yöntemleri uygulamakta ve hedef sistem ya da uygulamanın tüm protokol ya da mimarisini en ince detayına kadar analiz etmekteyiz.


EPDK Uyumlu EKS Sızma Testleri


ISIS, çözüm ortağıyla birlikte, Enerji Piyasası Denetleme Kurumu tarafından 03 Mayıs 2019 Tarihli ve 30763 Sayılı Resmî Gazetede yayınlanan 8506 Numaralı "ENERJİ SEKTÖRÜNDE KULLANILAN ENDÜSTRİYEL KONTROL SİSTEMLERİ İÇİN GÜVENLİK ANALİZ VE TEST USUL VE ESASLARI" EPDK Kurul Kararı kapsamındaki tüm isterleri karşılayan Endüstriyel Kontrol Sistemlerinin Sızma Testini yapmaya yetkili bir firmadır. Güçlü referanslarımızla EPDK uyumlu Sızma Testi hizmetimizle de her zaman yanınızdayız.

sızmatesti
bottom of page